Tým FA Č. Budějovice Třeboň Vikingové se poprvé zapojil do Jihočeské ligy starších žáků. Byla to klasická první sezona se vším všudy. Na začátku se kluci učili a výhry byli jen v říši snů. Následně se soupeřům vyrovnali, ale slibná vedení těžko zvládali přetavit ve výhru (např. slibné vedení 4:0 v 6. minutě zápasu se Soběslaví). Až na posledním turnaji sezony dokázali porazit silné Štíry, remizovali s Netolicemi a i přes prohru s Milevskem brali krásné 2. místo turnaje. Z pozice nováčka se tak postupně zařadili v plnohodnotného účastníka, se kterým se  musí počítat. Jak celý rok probíhal, nám přiblížil František Rušín, který patřil k dobré duši týmu.

Q: Fando, máš za sebou první sezónu ve starších žácích. Co se ti na ní líbilo a jak sis jí užil? 

Líbilo se mi, že jsem poznal spoustu nových lidí a kamarádů. Sezónu jsem si užil moc a těším se na další.

Q: Do zápasů jste nastupovali s kluky z Třeboně, Chrášťan, Dřítně a Budějovic. Jak vám to spolu na hřišti klapalo? Bylo těžké se sehrát?

Já si myslím, že nám to šlo docela dobře. Sehrát se pro nás nebylo těžké, spíš se se všemi nejdřív seznámit. Po seznámení to jelo jak po másle. Už jsme na sebe nepořvávali: ,,Hej ty, pojď sem!“

Q: Těšíš se na letní soustředění?

Na soustředění se těším extrémně, kvůli dobré partě a aktivitám, které pro nás připraví trenéři. Taky se těším, že vylepším své dovednosti.