O nás

2017-18 – Začátky jsou složité

Myšlenka založení nového florbalového klubu je krásná. Obzvláště když máte dlouholeté zkušenosti, jak z oblasti řízení oddílů, tak i z trénování dětí. Máte vizi a od začátku chcete dělat vše na 100%, tak jako by tu klub fungoval dlouhé roky. To má ovšem značné časové nároky, kterým bylo třeba uzpůsobit i civilní zaměstnání. U Radka Vobra ani Tomáše Kolíka toto nepřipadalo v úvahu.  Takže nezbývalo, než aby to vzal na sebe v té době bezdětný Honza Novotný. Aby trochu ospravedlnil opuštětní dobře placeného zaměstnání,  rozhodl se zapojit i manželku.  Aby vše klaplo, bylo tedy třeba reálně přemýšlet o založení dospělého týmu žen. Při jeho vzniku značně pomohly Lada Tancerová, Pavlína Kozáková, Anna Tušlová a další, které sehnaly dostatek hráček.

Květen – přihlášky do soutěží
Honza začal shánět jiné zaměstnání s menší časovou náročností, Tomáš vytvořil podmínky pro vznik dětských týmů na ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, Radek vymyslel název klubu. Po ustavující schůzi jsme se stali členy Českého florbalu. Přihlásit se měl do soutěží Českého florbalu tým přípravek a žen. V té době ale odchytli Honzu bývalí svěřenci Jan Vališ a David Řehoř. Začali mu vytýkat, že dělá nový oddíl bez nich. I Honza nechtěl ve 30 letech končit s hráčskou kariérou,a tak se rozhodl přihlásit i tým mužů. Termín přihlášek byl neúprosný, takže přihlášení proběhlo v době, kdy jsme měli pouze jednoho brankáře a čtyři hráče… 🙂

Léto 2017
Honza našel zaměstnání, které mu časově umožňovalo pracovat i pro klub. Tomáš pracoval na naplnění dětského týmu a Radek se smiřoval s tím, že i když se narodil v době normalizace, tak bude muset pomoci nově vzniklému týmu mužů svou přítomností na hřišti , protože ještě v srpnu jich bylo jak na mariáš. Dále se řešili dresy, logo klubu a další spousta věcí.

První sezóna je tu
Spolupracovat jsme začali nejen se ZŠ Bezdrevská, ale i se ZŠ Dukelská a Centrem volného času Poškolák z Hluboké nad Vltavou. Hala na Hluboké se stala domácí halou pro dospělé týmy. Dětský tým přípravky pořádal své turnaje v hale Jihočeské univerzity Na Sádkách a nebyla to pro něj jednoduchá sezóna.  Naše děti, převážně prvňáci, sváděly celou sezónu nerovný boj poměřováním sil se soupeři  ze 3. tříd, kteří florbal hráli delší dobu. I přesto to zvládly a postupně se vyrovnávaly soupeřům.

Ženy začaly sezónu výhrou nad Pískem a ukončily ji na slušném šestém místě.   Muži ačkoliv tvořili kádr těsně před prvním utkáním, šli od výhry k výhře. Z 18 zápasů 15 vyhráli a stali se vítězi Jihočeského přeboru mužů. Do další sezóny jim byl nabídnut postup dokonce o dvě soutěže víš, kterého využili. V květnu klub uspořádal první vlastní dětský turnaj. Ten se stal inspirací na vlastní soutěž, kterou jsme pravidelně začali pořádat od další sezóny.

K 30.6.2018 (konec sezóny) bylo v klubu registrováno neuvěřitelných 74 hráčů a hráček.

2018-19
Obhajoba pozic bývá nejtěžší

Z prvotního nadšení do sezóny pravdy. V práci s mládeží jsme řešili obrovský zájem o florbal v našem klubu. To byl velký úspěch, ale i závazek udržet stávající kvalitu práce s dětmi.  Začali jsme spolupracovat se ZŠ Kubatova a zároveň se k nám přidali dva nadšení učitelé tělesné výchovy z Chrášťan a zahájili jsme tréninky pro děti z 2. stupně ZŠ v Týně nad Vltavou. Členská základna skokově narostla na 174 členů.

V mládeži jsme přihlašovali stále jen jeden tým. Nově ale do starší kategorie Elévů. Zde už jsme na všech turnajích vždy bodovali.  K tomu se rozběhla naše vlastní pravidelná soutěž pro děti nazvaná Páteční liga. V létě jsme prvně připravili pro naše děti příměstské florbalové kempy a začali jsme spřádat plány na první soustředění pro děti mimo České Budějovice.

Ženský tým byl ve složité situaci. Některé hráčky odešly studovat do Prahy, jiné si užívaly „jiný stav“. I přes to ale ženy sezónu zvládly se ctí vybojovali 5. místo. Mírné zlepšení proti předchozí sezoně.

Mužský tým na začátku sezóny pokračovalvítězně, tak jak v předchozí končil v přeboru. Po 6 ti kolech vedl regionální ligu, ale nakonec skončil na 7. místě. I to byl ale obrovský úspěch s ohledem na to, že půlka týmu hrála svojí 2. sezónu. Posunem však bylo vytvoření dvou záložních týmů mužů. B tým v přeboru obsadil 2. místo a vybojoval postup do Jihočeské ligy mužů. Tým U23 skončil sedmý. Dále se muži zúčastnili poháru, ve kterém pohodlně zvládli skupinovou fázi, poté ale v 2. kole vypadli s Pískem.

Největší úspěch přišel na konci sezony. Mužskému A týmu byl nabídnut postup do Divize. Celostátní soutěž se neodmítá a historicky první účast v celostátních soutěžích byla na světě. Postoupit o 4 úrovně soutěží za 2 roky? S týmem, který tvoří z půlky kluci, co nikdy nehráli závodně florbal? Je tu řada oddílů a hráčů, kteří o tomto dlouhodobě sní. Ale nám se to povedlo! 🙂

2019-20
Sezona s podivným „CORONA“ koncem

Tato sezóna byla zatím nejnáročnější v historii klubu. Muži hráli Divizi a bylo třeba sehnat novou domácí halu. Tou se stala TJ Lokomotiva. V mládeži jsme přihlásili více týmů a rozvinuli jsme spolupráci s netolickými Rafany a Jiskrou Třeboň. Navázala se spolupráce s KTVS JU a začali u nás na oddílu působit studenti z oborů tělocvik pro ZŠ. Ženy stabilizovaly kádr a šly zápas od zápasu nahoru. Členská základna překonala metu 300 členů. V létě se elitní týmy mužů i žen zúčastili největšího klubového turnaje na světě – Czech open. Muži v kategorii Open postoupili překvapivě až do sobotních bojů, kde byl nad jejich síly vítěz z roku 2018 LIUTTU z Finska. Ženy skončily 2. ve skupině, vyhnuly se tak předkolu a šly přímo do play-off. V tom nezvládly roli favorita a s Pískem vypadly po smolné prohře 1:2.

Soutěže Českého florbalu nám hrají tradičně elévové, nově jsme přihlásili starší žáky a dorostence. Páteční liga se rozrostla na 3 samostatné kategorie a hrála se každý pátek. Elévové se staly štikami v rybníku jednotlivých turnajů. Výher bylo výrazně více než proher. Starší žáci s dorostenci sice platili nováčkovskou daň, ale v závěru sezony oba týmy začaly poznávat, jak chutná výhra.

Ženský tým posílil sestavu o zkušené hráčky a celou sezónu se držel na špičce 2. ligy žen. Dvě kola před koncem soutěže měly ženy jistou 3. příčku a ještě chtěly zabojovat o pomyslné stříbro. Pak ale zasáhl „COVID-19″= ukončení soutěže týden před koncem bez vyhlášení výsledků.  I tak se jednalo o jejich historicky nejlepší sezónu.

Mužský A tým jako jediný stihl svoji sezonu dohrát. V divizi se už ale výrazně projevily chybějící zkušenosti hráčského kádru. Sice před sezónou posilili o pár zkušených hráčů, ti byli ale časově velmi vytíženi a často chyběli, jak na trénincích tak i na některých zápasech. V této soutěži jsme měli nejstarší kádr. Pět smolných proher o gól či v prodloužení znamenal bolavou ztrátu bodů, což zapříčinilo sestup zpět do Regionální ligy. I tak je to velká zkušenost, ze které celý klub bude v následujících letech těžit. Rychlý návrat zpět do divize je i díky tomu opravdu reálný.

B tým v Jihočeské lize doplatil na úzký kádr a když se začal nadechovat k lepším zítřkům v závěru sezóny, tak byla soutěž přeedčasně ukončena.

U23 bojoval úspěšně v přeboru. V době ukončení soutěže okupoval pěknou 4. příčku, což bylo výrazné zlepšení oproti předchozí sezoně.

Jsme na Instagramu