Starší žáci FA zavítali o víkendu do Dačic, kde sehráli tři utkání s domácími Dačicemi, Milevskem a budějovickými Štíry.

Hostující FA s pomocí mladších žáků, a i s těmi, kteří začali hrát florbal teprve tento týden, rozehráli svůj zápas velmi dobře a dokázali se prezentovat gólem v první polovině utkání. Ve druhém poločase i nadále drželi naši hráči míček pod kontrolou, avšak soupeř se dostal celkem rychle do vedení 2:1. Na nepříznivý stav reagovali naši hráči okamžitě gólem na 2:2. Špatné střídání přineslo pár sekund nervů a tlaku v naší obranné polovině. Ovšem bezprostředně po tomto tlaku šla FA do trháku na 3:2 v čase 25:56 a podařilo se získat nad domácími Dačicemi cenné tři body.

Statistika utkání s Dačicemi

Zápas s Milevskem byl velmi vyrovnaný do konce prvního poločasu a nic zajímavého nepřinesl. V následující třináctiminutovce byl soupeř úspěšnější v zakončení svých akcí a zaslouženě zvítězil 3:6.

Statistika utkání s Milevskem

Florbalové klání proti sousedním Štírům na dačickém hřišti odstartoval hned po 13 vteřinách prvním inkasovaným gólem v naší síti. Soupeř poté prováděl nájezdy ve vlnách na naší branku, ale obrana s pomocí vracejících se útočníků a skvělého brankáře Faltýnka dokázala všechny útoky nejen ubránit, ale také okamžitě přenést hru na druhou stranu. Podařilo se i držet chvílemi soupeře v šachu na jejich polovině. Neskutečné drama dotáhli naši hráči do zdárného a zaslouženého vítězství 5:3.

Statistika utkání se Štíry

Starší žáci si tak odvážejí zpět do Budějovic šest bodů a můžou být hrdí na to, že si splnili svůj slib o minimálně dvou vítězstvích, který si v autobuse předsevzali. Těmito výsledky si zároveň zajistili pro další turnaj postup do vyššího koše.