Tentokrát  naši hráči FA vyjeli na první doopravdy venkovní zápas, jenž odehráli na palubovce FBŠ Slavia Plzeň. Už před utkáním bylo jisté, že mužské áčko může jedině překvapit. Bohužel žádné překvapení se nekonalo. Hned v první třetinu bylo jasné, komu patří hřiště. Plzeňská Slavia nasázela na úvod utkání šest branek a vytvořila si pohodlný náskok. V následující periodě se budějovická sestava přeskládala a přineslo to ovoce, a to v podobě čtyř branek do plzeňské sítě. Na druhou stranu soupeř stupňoval svůj náskok a stav utkání po dvou třetinách byl 15:4. Závěr utkání už nic přelomového nepřinesl, neboť už bylo každému jasné, jak zápas skončí. Na konci utkání svítilo na tabuli skóre 24:4 pro domácí Slavii.

Komentář trenéra Novotného: „Věděli jsme, že jsme outsider, který zde inkasuje vysokou prohru. Bohužel půl zápasu jsme tak i hráli. V polovině utkání, jsme začali „čistit“ naší sestavu a na hře se to pozitivně projevilo. 3. třetina byla plná vyloučení a už se jen dohrávalo. Pro Plzeň trénink přesilovek a pro nás trénink oslabení.“

Po nezdaru v Plzni čeká hráče Florbalové Akademie domácí zápas 10.10. od 16:00 proti Písku. Podaří se áčku hodit vše za hlavu a učinit přítrž sérii proher? Přijďte fandit do Lokotky.