Mužský tým Florbalové akademie se v roce 2019 stal nováčkem v Divizi. V domácí hale TJ Lokomotiva se tak setkal s týmy jako jsou Fbš Bohemians B, FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň nebo FbC Písek. Na konci nedohrané sezóny se tým FA nacházel na jedenáctém místě tabulky. O tom jak se sezóna povedla, nebo nepovedla se rozpovídal Petr Bláha.

Q: Co říkáš na premiérovou sezónu v Divizi?

Po odmakané letní přípravě jsem se po rozhodnutí trenérů stal stabilním členem A-týmu. Divize byla o třídu výš než jsem hrál minulou sezónu. Potkal jsem pár hráčů, soupeřů, proti kterým jsem hrával v mládežnických kategoriích. Celková kvalita soupeřů byla výborná. Myslím si, že v této sezóně platilo pravidlo, že třetí den je krizový. U nás to byla třetí sezóna, ve které jsme se trápili. Můj názor je, že to není vůbec na škodu. Dalo nám to zkušenosti, se kterými můžeme hospodařit do budoucna. Záleží jenom na nás, jak s nimi naložíme.

Q: Jaké změny by se ti v příští sezóně líbily, co bys udělal jinak?

Do příští sezóny by se mi líbilo, aby se nám uzdravili všichni marodi. Taky bych byl moc rád, kdyby trenér zařídil akci na léto, na které by se sešli všichni členové týmu a vyjádřili se, jaké mají v týmu ambice a proč ten sport chtějí hrát. Bylo by dobré, abychom si všichni řekli nějaký cíl, kterého budeme chtít všichni dosáhnout a co pro to také všichni uděláme.

Q: Co ti letošní sezóna dala nebo naopak vzala?

Letošní sezóna mi dala neuvěřitelně moc zkušeností. Přišli k nám noví hráči, takže mi dala i nové přátele. Dala mi možnost zahrát si v Praze na Děkance, na Chodově. Těch zážitků je spoustu. Doufám, že příští sezóna nás bude bavit více. Zároveň bych se chtěl rozloučit s hráči, kteří odchází. Bylo mi ctí si s nimi zahrát a přeju jim hodně úspěchů v nových klubech.