Během několika měsíční nucené covidové pauzy Florbalová akademie nezahálela a pracovala na nových projektech. Jedním z nich byla realizace nového venkovního florbalového hřiště. To vzniká v areálu Sportovního klubu policie České Budějovice na Jiráskově nábřeží.  Speciální plastový povrch je maximálně podobný povrchům v hale. Vhodný je i pro brankáře a při pádech nevznikají odřeniny. Florbalové hřiště o rozměrech 24 m x 12 m bude FA CB využívat nejen pro venkovní tréninky v letních měsících, ale i pro turnaje. Hřiště je po domluvě otevřené i pro zájemce z řad veřejnosti. Pořízení podlahy, mantinelů a branek se s rostoucími cenami plastů oproti plánovanému rozpočtu prodražilo. „Moc děkujeme Statutárnímu městu České Budějovice za přispění 50 000 Kč z rozpočtu města.  Je to výrazný posun tréninkových podmínek pro celý klub.“, říká předseda FA CB Jan Novotný.

První zatěžkávací akcí, která na novém hřišti proběhla, byl klubový turnaj. Počasí nám přálo a radost ze hry si mohlo za mohutného fandění rodičů po několika měsících užít zhruba 70 holek a kluků rozdělených do 2 kategorií. V tomto týdnu pak otestují hřiště kromě dalších dětí i jejich rodiče na společné „doflorné“.

Hřiště nezůstane prázdné ani o prázdninách. V plánu je série open air turnajů dospělých. Zároveň zde bude probíhat letní příprava hráčů i hráček FA CB včetně jednoho z příměstských táborů, které jsou otevřeny i pro nečleny klubu. Během tohoto zkušebního období budeme dále hřiště dovybavovat a testovat. V plánu je i mírné prodloužení a vybudování prostoru pro rozcvičky. Na konci léta by mělo být hotovo. V září je plánováno slavnostní otevření.