Mladší žáci mají za sebou úspěšně odehraný turnaj. Abychom se dověděli více, poprosili jsme o rozhovor trenéra mladších žáků, Petra Studihrada.

Máte za sebou tři utkání, ve kterých jste vždy bodovali. Řekli jste si nějaký cíl a jaký recept jsi naordinoval svým hráčům pro zisk bodů před prvním utkání?

Velmi těžká tři utkání, i když výsledkově to tak nevypadá. S kolegou trenérem Markem Würstlem jsme požadovali rychlá střídání, důraz před bankou jak v útočném, tak i v obranném pásmu, střelbu na branku z jakékoli pozice. Toto se chlapci snažili plnit, výsledek vidíte sami.

Divák, který neviděl první zápas s Meťákem, by si mohl myslet, že to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem. Je to tak?

Dalo by se říct, že to tak bylo. Meťák byl určitě velmi silný soupeř. Praktikoval v útočném pásmu rotaci hráčů, aby zmátl naše obránce. To byla jedna z věcí, kterou jsme dokázali přečíst a hráčům vysvětlit. Úspěchem k vítězství byla vytrvalá práce na všech postech každého jednotlivého hráče.

Druhý zápas nabídl gólovou podívanou. Mladší žáci nastříleli dvanáct branek do soupeřovy sítě. Bylo toto utkání i herně stejně tak dominantní ve prospěch FA?

Soběslav hrála s Krumlovem velmi vyrovnané utkání a podobné to bylo i s námi. Někteří jejich hráči byli velmi zdatní při práci s hokejkou, avšak naše obrana nedala šanci k zakončení. Výkon gólmana to jen potvrzoval. Obdržený gól byl jedna z mála chyb na naší straně v obraně. V polovině utkání za stavu 6:0 jsme kladli borcům na srdce, že není vyhráno, že je potřeba svědomitě postupovat v naší hře dál. Příjemné utkání.

Odpolední utkání s domácími Rytíři dopadl nerozhodně. Bylo to vystřízlivění po předchozí kanonádě?

Krumlov na domácí palubovce neměl, co ztratit. Jejich kvalita byla hráčsky o 180 stupňů lepší než před pár týdny. Byl to velmi tuhý vyrovnaný boj, kde bylo štěstí jako šafránu. Naše družstvo mělo snad 40 střel, ale jejich gólmanka byla neprůstřelná. Jedno z nejkvalitnějších utkání za doby mladších žáků, stejného názoru byl i trenér Krumlova.

Je něco, za co bys hráče speciálně pochválil (taktika, chování, plnění pokynů)?

V této kategorii klademe důraz na chování hráčů jak na hřišti, tak i mimo něj – šatna, apod. Bavíme se o chování směrem k soupeři, rozhodčím, sobě samým. Mohu potvrdit, že chlapci jsou velmi pokorní a cílevědomí. Každým zápasem plní lépe a lépe námi zadané pokyny a úkoly. Právem na ně můžeme být pyšní.